ul. Olszewskiego 21, 51-642 Wrocław
713 483 084Poradnia Leczenia Bólu i Akupunktura
Lek. ch. wew. Swietłana Kuriata
tel. kom: 780 726 030

 -------------------------------------------------
Pierwsza wizyta 120zł, druga i kolejne 70złAKUPUNKTURA – jedna z najstarszych metod leczenia korzeniami sięgająca starożytnych Chin, dzisiaj obejmuje swoim zasięgiem niemal cały świat i zyskuje coraz więcej zwolenników zarówno wśród chorych jak i lekarzy. Ogromne osiągnięcia medycyny europejskiej w dziedzinie diagnostyki i terapii nie spełniły oczekiwań chorych w zakresie leczenia wielu zespołów chorobowych i to w takich, w których akupunktura stanowi skuteczną pomoc.


ZASTOSOWANIE AKUPUNKTURY – W ostatnich latach wobec zawodu, jaki sprawia nam farmakoterapia zaczęto stosować akupunkturę na coraz większą skalę w przypadkach, w których zawiodły konwencjonalne metody leczenia. Działanie uboczne wielu leków zmusza lekarzy jak i samych pacjentów do poszukiwań innych metod leczenia, wśród których ogromną popularność wobec swoich niewątpliwych osiągnięć zyskała akupunktura. Akupunktura jest metodą polegającą na nakłuwaniach w celach leczniczych ściśle określonych miejsc położonych na ciele człowieka.

ZASTOSOWANIE AKUPUNKTURY W WALCE Z OTYŁOŚCIĄ – AURIKULOTERAPIA, CZYLI AKUPUNKTURA UCHA – Metoda polegająca na wkłuciu w małżowinę uszną specjalnej krótkiej igiełki przypominającej swym kształtem maleńką pinezkę lub kolczyk. Igła ta wkłuta zostaje w odpowiedni punkt ucha i dzięki temu zablokowany zostaje ośrodek głodu, poprawia się przemiana materii organizmu i w efekcie następuje stopniowy spadek wagi. Igłę trzyma się w uchu około tygodnia czasu, po tym czasie terapię można powtórzyć.AKUPUNKTURA ANTYNIKOTYNOWA – akupunktura jest pomocna w walce z rzuceniem palenia, ale poza zabiegami akupunktury, trzeba wiedzieć, że najważniejsza jest osobista chęć rzucenia nałogu i nawyku palenia oraz silna wola.

LISTA WSKAZAŃ DO LECZENIA AKUPUNKTURĄ:


-CHOROBY NEUROLOGICZNE I ORTOPEDYCZNE – bóle głowy, migrena, neuralgia nerwu trójdzielnego, porażenie nerwu twarzowego, porażenia po udarach mózgowych, neuropatie obwodowe, porażenie dziecięce nagminne, choroba Meniera, neurogenne zaburzenia czynności pęcherza moczowego, moczenie nocne, neuralgia międzyżebrowa, zespół „bark-ręka”, powysiłkowe zapalenie stawu łokciowego u tenisistów, zespół bolesnego barku, rwa kulszowa, reumatoidalne zapalenie stawów.

-CHOROBY PSYCHO-SOMATYCZNE – nerwice, depresje, bezsenność, stany lękowe, przewlekłe zmęczenie, apatia.

-CHOROBY JAMY USTNEJ – bóle zębów, bóle poekstrakcyjne zębów, zapalenie dziąseł.

-GÓRNE DROGI ODDECHOWE – ostre i przewlekłe zapalenie gardła, zapalenie zatok, zapalenie nosa, zapalenie migdałków, ogólne choroby z przeziębienia.

-CHOROBY OSKRZELI I PŁUC – zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, szczególnie u dzieci i pacjentów bez chorób dodatkowych.

-CHOROBY OCZU – zapalenie spojówek, zapalenie siatkówki, krótkowzroczność, zaćma bez powikłań.

-CHOROBY ŻOŁĄDKA I JELIT – skurcze przełyku i wpustu żołądka, czkawka, opadnięcie żołądka, ostre i przewlekłe zapalenie żołądka, nadkwaśność żołądka, przewlekły i ostry wrzód dwunastnicy (złagodzenie bólów), biegunka, zaparcia, niedrożność porażenna jelit.

-DOLEGLIWOŚCI GINEKOLOGICZNE – bolesne miesiączki, zespół napięcia przedmiesiączkowgo, zespół klimakteryczny.

Gabinet Akupunktury i leczenia bólu prowadzi Lekarz z wieloletnim doświadczeniem.


Do poradni leczenia bólu na pierwszą wizytę należy przygotować dokumentację medyczną z przebytych schorzeń, prześwietlenia itd.